در سال ۹۵ به دست آمد: دستاوردهای سرآوا در جذب سرمایه و تشکیل صندوق جسورانه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در سال ۹۵ به دست آمد: دستاوردهای سرآوا در جذب سرمایه و تشکیل صندوق جسورانه

 

 

تهران – ۱۸ اسفند ۱۳۹۵- سال ۱۳۹۵ از نظر جذب سرمایه و شکل‌گیری صندوق‌های جسورانه، سالی بسیار موفق برای اکوسیستم کارآفرینی و شرکت نواندیشان سرآوا پارس (سرآوا) بود.

مهم‌ترین هدف سرآوا همراهی در جهت خلق الگوی موفقیت از کارآفرینان ایرانی، در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی است. این ارزش‌ها در کنار اهداف دیگری همچون انتقال دانش و تجربه ترازجهانی، اشتغالزایی، افزایش امید در نسل جوان و کاهش مهاجرت نخبگان از مهمترین نقاط تمرکز سرآوا بوده است.

 

در راستای این اهداف، سرآوا در سال ۱۳۹۵ میزان جذب سرمایه‌‌گذاری خارجی خود را با تعهد به انتقال دانش و تجربه ترازجهانی به ۲۰۰ میلیون دلار افزایش داد. منابع حاصل از این سرمایه‌گذاری در راستای سیاست‌های حمایتی سرآوا از کارآفرینان داخلی، در شرکت‌های فعال حوزه‌ فناوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عین حال سهام هیچ یک از شرکت‌هایی که سرآوا در آنها سرمایه‌گذاری کرده، به شرکت یا مجموعه خارجی منتقل نشده است.

 

طبق این توافق، مجموع سهام سرمایه‌گذاران خارجی در سرآوا به سقف ۴۵ درصد رسید. واگذاری سهام سرآوا با شرایطی صورت پذیرفته که هیچ‌یک از سهام‌داران، مالکیتی بیش از ۲۰ درصد از سهام شرکت را در اختیار نداشته و مدیریت و کنترل سرآوا همچنان در اختیار سهام‌داران ایرانی باقی می‌ماند. گفتنی است سرمایه‌گذاران خارجی متعهد به انتقال تجربه تراز جهانی به کارآفرینان ایرانی برای خلق الگوی موفقیت شده‌اند.

 

در سال ۹۵ سرآوا موفق به دریافت مجوز صندوق جسورانه ارزش‌آفرین سرآوا با سرمایه ۵۰ میلیارد تومان شد. با راه‌اندازی این صندوق سرمایه‌گذاری که تحت نظارت سازمان بورس انجام می‌گیرد، فرصت برای حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان و تیم‌های مستعد در مراحل اولیه رشد فراهم‌ خواهد شد. سرآوا در این صندوق بیست درصد سرمایه اولیه را تامین کرده تا سرمایه گذاران داخلی خرد و کلان نیز فرصت مشارکت در این صندوق را داشته باشند.

 

مجموع جذب سرمایه خارجی و شکل‌گیری صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه در ایران منجر به گسترش ارزش‌آفرینی و اشتغال‌زایی توسط کارآفرینان ایرانی و توانمندسازی آنها در رقابت‌ با شرکت‌های چند ملیتی در منطقه و جهان می‌شود.

 

روابط عمومی سرآوا

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *