سهامدار اروپایی سرآوا به بورس می‌رود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سهامدار اروپایی سرآوا به بورس می‌رود

 

شرکت سرمایه‌گذاری پامگرنت «Pomegranate»، شریک اروپایی سرآوا، موفق به جذب ۶۰ میلیون یورو سرمایه جدید از ده‌ها سرمایه‌گذار اروپایی شد و به زودی عرضه عمومی اولیه سهام (IPO) خود را از طریق بورس انجام خواهد داد.شرکت سرمایه‌گذاری پامگرنت در سال ۲۰۱۴ به منظور سرمایه‌گذاری در بازار رو به رشد مصرف‌کنندگان اینترنت ایران توسط گروهی از […]


 

شرکت سرمایه‌گذاری پامگرنت «Pomegranate»، شریک اروپایی سرآوا، موفق به جذب ۶۰ میلیون یورو سرمایه جدید از ده‌ها سرمایه‌گذار اروپایی شد و به زودی عرضه عمومی اولیه سهام (IPO) خود را از طریق بورس انجام خواهد داد.
شرکت سرمایه‌گذاری پامگرنت در سال ۲۰۱۴ به منظور سرمایه‌گذاری در بازار رو به رشد مصرف‌کنندگان اینترنت ایران توسط گروهی از سرمایه‌گذاران کارآفرین اروپایی تحت قوانین اتحادیه اروپا در سوئد تاسیس شد.
پامگرنت در حال حاضر متشکل از بیش از ۲۰۰ سرمایه‌گذار است که عمدتا از کشورهای سوئد، اتریش، سوییس، انگلستان و اروپای شرقی و مرکزی هستند و سهام آن را در عرضه خصوصی خریداری کرده‌اند.
سرمایه‌گذاری عمده پامگرنت در ایران از طریق افزایش سرمایه و خرید بخش اندکی از سهام در سرآوا انجام گرفته‌ که در نتیجه آن سهام پامگرنت از ۹.۶ درصد به ۱۵ درصد افزایش می‌یابد. پس از این سرمایه‌گذاری مالکیت عمده سرآوا همچنان در اختیار سهامدارن ایرانی است و سهام هیچ‌ یک از شرکت‌هایی که سرآوا در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده نیز به پامگرنت منتقل نمی‌شود. طرف اروپایی همچنین متعهد به انتقال دانش و تجربه فنی و مدیریتی برای تحقق این مشارکت شده است.
سرآوا با جذب این سرمایه جزو شرکت‌های پیش‌رو بخش خصوصی است که موفق شده است اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی را برای ورود به بازار فناوری ایران جلب کند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *